Agenda de lucru a subprefectului

Vineri, 12.02.2021

Ora 13.00 – Ședință C.J.S.U.

 

Joi, 11.02.2021

Ora 10.00 – Ședință fond funciar

 

Marți, 09.02.2021

Ora 10.00 – Ședință Comisie evaluare BOVISELECT

 

Vineri, 05.02.2021

Ora 14.00 – Ședință C.J.S.U.

 

Miercuri, 3.02.2021

Ora 9.00 – Videoconferință combatere efecte pandemie COVID 19

 

Vineri, 29.01.2021

Ora 14.00 – Ședință C.J.S.U.

Miercuri, 27.01.2021

Ora 13.00 – Ședință C.L.C.B.

Ora 14.00 – Ședință C.J.S.U.

 

Joi, 21.01.2021

Ora 9.00 – Deplasare în comunele Crăcăoani, Pipirig, Târgu Neamț și Vânători în vederea recepției pachetelor cu produse de igienă – tranșa III – în cadrul Programului Operațional pentru Ajutorarea Persoanelor Defavorizate – POAD 2019/2021

 

Miercuri, 20.01.2021

Ora 11.30 – Ședință POAD

Ora 13.00 – Videoconferință MAI – combatere efecte pandemie COVID 19

 

Luni, 18.01.2021

Ora 10.00 – evaluarea activității Direcției Generale de Pașapoarte și Serviciilor publice comunitare de pașapoarte pentru anul 2020, în sistem videoconferință

 

Marți, 12.01.2021

Deplasare la MAI – Direcția Generală de Pașapoarte

 

Luni, 11.01.2021

Ora 13.00 – Ședință cu primarii u.a.t.-urilor unde sunt organizate centre de vaccinare

 

Sâmbătă, 09.01.2021

Ora 11.00 – Videoconferință CNCAV privind vaccinarea împotriva SARS-COV 2

 

Marţi  29.12.2020

ora 13.00 – Videoconferință MAI – gestionare situații cauzate de apariția noului virus gripal și a eventualelor fenomene hidro-meteorologice specifice perioadei minivacanței

 

Vineri   18.12.2020

ora 11.30 – CLCB NEAMȚ – PPA

 

Vineri   11.12.2020

ora 16.00 – Videoconferință MAI-  pregătire sezon iarnă  2020 – 2021

 

 Joi   10.12.2020

ora 13.00 –  Videoconferință MAI + DSU – organizare campanie de vaccinare

 

 Miercuri   09.12.2020

ora 16.00 – Videoconferință MAI- gestionare situații de urgență sezon rece 2020 – 2021

 

Vineri   04.12.2020       

ora 10.00 – Videoconferință MAI – organizarea alegerilor parlamentare 2020

ora 12.00 – Videoconferință CNCAV – SARS COV 2

 

Joi   03.12.2020

ora 13.00 –  Videoconferință MAI – organizarea alegerilor parlamentare 2020

 

Vineri  27.11.2020

ora 12.30 – CLCB NEAMȚ – PPA

 

Luni  23.11.2020

ora 14.00 –  Videoconferință MAI – ședința comisiei tehnice centrale –  alegeri

parlamentare 2020

 

Luni  16.11.2020

ora 15.00 – CLCB NEAMȚ – PPA

 

Joi   12.11.2020

ora 13.00 – Videoconferință – ședință lucru  – limitarea răspândirii infecției SARSCOV 2

ora 16.00 –  Videoconferință MAI – alegeri parlamentare – comisia tehnică centrală

 

Miercuri  11.11.2020

ora 15.30  – Videoconferință SS – POAD 2014 – 2020

 

Luni  09.11.2020

ora 09.30 – Intâlnire sediul prefecturii, dicuție Piața centrală – măsuri privind desfășurarea activității in contextul virusului SARS-COV 2

ora 10.30 – Vizită de lucru Piața Centrală cu DSP, DSVSA, IPJ, Primaria Piatra Neamt

 

Luni, 2.11.2020

Ora 11.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Poenari

Ora 12.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Pâncești

Ora 13.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Oniceni

Ora 14.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Botești

Ora 15.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Gâdinți

 

Sâmbătă, 31.102020

Ora 10.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Boghicea

Vineri, 30.10.2020

Ora 11.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Gârcina

Ora 13.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Bicaz

Ora 14.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Crăcăoani

Ora 15.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Tupilați

Ora 17.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Podoleni

 

Joi, 29.10.2020

Ora 10.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Tașca

Ora 12.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Hangu

Ora 13.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Pipirig

Ora 15.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Vânători Neamț

Ora 17.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Ghindăoani

 

Miercuri, 28.10.2020

Ora 10.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Stănița

Ora 11.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Bâra

Ora 12.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Sagna

Ora 13.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Văleni

Ora 15.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Girov

Ora 16.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Dulcești

Ora 17.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Bodești

 

Marți, 27.10.2020

Ora   9.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Bârgăuani

Ora 10.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Mărgineni

Ora 12.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Dochia

Ora 14.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Rediu

Ora 15.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Cândești

Ora 16.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Costișa

Ora 17.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Români

 

Luni  26.10.2020

Ora 13.00 –  Videoconferință MAI – ședința comisiei tehnice centrale – alegeri parlamentare 2020

 

Marţi   21.10.2020

Ora 13.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Poiana Teiului

 

Vineri  16.10.2020

Ora 13.00 – CLCB NEAMȚ – PPA

 

Joi  15.10.2020

Ora 10.00 –  – Ședință fond funciar

 

Miercuri 07.10.2020

Ora 16.00 – Videoconferință MAI – combatere efecte pandemie COVID 19

 

Marţi 06.10.2020

Ora 15.30 -Ședință conducerea spitalelor din jud.Neamț

 

Miercuri 30.09.2020

Ora 17.00 – Videoconferință MAI – Sedință de lucru – combatere efecte pandemie Covid 19

Marţi 29.09.2020

Ora 10.00 – CLCB NEAMȚ – PPA

 

Sâmbătă 26.09.2020

Ora 15.00 – Videoconferință MAI – alegeri locale 2020

 

Vineri  25.09.2020

Ora 12.00 – Ședință cu primarii Județului Neamț

 

Joi  24.09.2020

Ora 11.00 – Ședință Comisie tehnică centrală pentru coordonarea  activităților de organizare a alegerilor locale 2020 in sistem videoconferință

 

Luni 21.09.2020

Ora 15.30 – Videoconferință MAI

 

Joi  17.09.2020

Ora 09.00 –  Videoconferință MAI – purtători cuvânt alegeri locale 2020

 

Vineri  11.09.2020

Ora 10.00 –  Ședință fond funciar

 

Miercuri 09.09.2020

Ora 15.00 – CLCB NEAMȚ – PPA

Ora 15.30 – CJSU NT

 

Luni  07.09.2020

Ora 11.00  – Ședință Comisie Tehnică Alegeri Locale 2020

Ora 12.00 –  Ședință CJSU Neamț

 

Joi  03.09.2020

ora 11.00  – Videoconferință MAI – alegeri locale 2020

 

Miercuri 02.09.2020

Ora 12.00 – Ședință comisia tehnică județeană pentru coordonarea activităților de organizare a alegerilor locale 2020

 

Luni  31.08.2020

Ora 10.00 –  CJSU NT

 

Vineri 21.08.2020

Ora 13.00 – Ședință CJSU

 

Miercuri 19.08.2020

Ora 11.00 – Ședința comisiei tehnice centrale – alegeri locale 2020

 

Vineri, 31.07.2020

Ora 10.00 – Videoconferinţă COVID

 

Miercuri, 29.07.2020

Ora 10.00 – Ziua imnului naţional

Ora 13.00. – Şedinţă AJPIS

 

Luni, 27.07.2020

Ora 10.00 – Şedinţă C.L.C.B.

 

Vineri 17.07.2020

Ora 11.00 – Videoconferință DSU – Activitate operativă a serviciilor de urgență – SARS COV 2

 

Sâmbătă 11.07.2020

Ora 09.00 – Videoconferință Prim- minstru

 

Joi  09.07.2020

Ora 10.00- Ședință administrativă

 

Vineri  03.07.2020

Ora 11.00 – Videoconferință MAI – combatere COVID 19

 

Marţi 30.06.2020

Ora 11.00 – Ședință fond funciar

 

Luni  29.06.2020

ora 12.00 – Videoconferință MAI –  evaluare pagube in urma avertizărilor meteorologice și hidrologice

Ora 14.00 – Şedinţă C.J.S.U.

 

Vineri  26.06.2020

Ora 12.00 – Festivitate – Ziua Drapelului, Ceremonie Militară

 

Joi  18.06.2020

Ora 12.00 – Videoconferință MAI – avertizări meteorologice și hidrologice

 

Joi  04.06.2020

Ora 11.00 –  Videoconferință MAI – Ordin Tehnic necesar demarării proceselor de livrare a pachetelor alimentare și de igienă

 

Vineri  22.05.2020

Ora 14.00 –  Vizită Secretar de Stat MAI – domnul Gheorghe Sorescu – Evaluarea Instituției Prefectului Județul Neamț- perioada stării de alertă

 

Marţi 19.05.2020

Ora 12.30 – Videoconferință MAI- Situații de urgență

 

Joi  14.05.2020

Ora 20.00 – Videoconferință MAI

 

Joi 16.04.2020

Ora 12.00 –  Videoconferință MAI – Activitate structuri MAI , sediul IPJ Neamț

Ora 14.00-  Videoconferință – Ședință de lucru, SS, măsuri pentru prevenirea și combaterea infecției cu COVID 19

 

Miercuri 08.04.2020

Ora 09.00 – Control Bloc alimentar SJU Neamț

Vineri 27.03.2020

Ora 12.00 – – Videoconferință ANOFM – Măsuri organizatorice pentru desfășurarea activității unităților din subordine pe perioada stării de urgență

 

Miercuri  25.03.2020

Ora 15.00- Videoconferință DSU – Măsuri pentru prevenirea și combaterea infecției cu COVID 19

 

Marţi  24.03.2020

ora 14.00 – Videoconferință  MAI cu managerii spitalelor din jud.Neamț

 

Luni 23.03.2020

Ora 12.00 – Videoconferință ANOFM – Măsuri organizatorice pentru desfășurarea activității unităților din subordine pe perioada stării de urgență

Ora 14.00 – Şedinţă CJSU

 

Joi 19.03.2020

Ora 12.00 –  Videoconferință MAI  – Combatere efecte COVID 19

 

Miercuri, 18.03.2020

Ora 14.00 – Videoconferinţă Măsuri pentru limitarea şi prevenirea posibilelor îmbolnăviri cu coronavirus

Ora 17.00 – Şedinţă CJSU

 

Luni, 16.03.2020

Ora 16.30 – Şedinţă CJSU Neamţ – Măsuri pentru limitarea şi prevenirea posibilelor îmbolnăviri cu coronavirus

 

Duminică, 15.03.2020

Ora 15.00 – Videoconferinţă – Măsuri pentru limitarea şi prevenirea posibilelor îmbolnăviri cu coronavirus

 

Vineri, 13.03.2020

Ora 14.30 – Videoconferinţă – Măsuri pentru limitarea şi prevenirea posibilelor îmbolnăviri cu coronavirus

 

Joi, 12.03.2020

Ora 9.00Şedinţa Comisiei judeţene pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor

Ora 10.00 – Şedinţă cu primarii unităţilor administrativ-teritoriale din judeţul Neamţ – Măsuri pentru limitarea şi prevenirea posibilelor îmbolnăviri cu coronavirus

Ora 11.30 – Şedinţă cu şefii S.V.S.U. – Măsuri pentru limitarea şi prevenirea posibilelor îmbolnăviri cu coronavirus

Ora 12.30 – Şedinţă cu medicii de familie – Măsuri pentru limitarea şi prevenirea posibilelor îmbolnăviri cu coronavirus

 

Marţi, 10.03.2020

Ora 12.00 – Şedinţă C.J.S.U.

 

Luni, 9.03.2020

Ora 11.00 – Şedinţă C.J.S.U.

 

Joi, 5.03.2020

Ora 10.00 – Sedinţă de lucru la Instituţia Prefectului- Judeţul Iaşi având ca temă Programul Naţional de Cadastru şi Carte Funciară.

 

Miercuri, 4.03.2020

Ora 9.00 – Instruire la SJPI Neamt

 

Marţi, 3 martie 2020

Ora 11.00 – Şedinţă de evaluarea a activităţii Ministerului Afacerilor Interne pentru anul 2019, în sistem videoconferinţă

 

Vineri, 27.02.2020

Ora 9.00 – Şedinţă Colegiul prefectural

Ora 9.30 – Şedinţă C.J.S.U.

Ora 11.00 – videoconferinţă coronavirus

Ora 11.30 – întâlnire de lucru cu ambasadorul Georgiei

 

Luni, 24.02.2020

Ora 20.00 – Videoconferinţă cu tema „Măsuri pentru limitarea şi prevenirea posibilelor îmbolnăviri cu coronavirus

 

Duminică, 23.02.2020

Ora 18.00 – Şedinţă Cod portocaliu intensificări puternice ale vântului şi măsuri privind virusul coronavirus

 

Sâmbătă, 22.02.2020

Ora 14.30 – Şedinţă CJSU – Atenţionare cod portocaliu de vânt puternic

 

Vineri, 21.02.2020

Ora 12.00 – Videoconferinţă – DSU şi IGSU – Evaluarea activităţii derulată în anul 2019

 

Miercuri, 19.02.2020

Ora 10.00 – Audienţe Târgu Neamţ

Ora 14.00 –Şedinţă de lucru în sistem videoconferinţă cu domnul Ion Marcel Vela, ministrul afacerilor interne şi cu domnul Laurenţiu Alexandru Blaga, preşedintele ANCPI, cu privire la implementarea Programului Naţional de Cadastru şi Carte Funciară 2015-2023

 

Miercuri, 12.02.2020

Ora 9.00 – Audiente Roman

 

Luni, 10.02.2029

Ora 15.00 – Videoconferinţă Cod portocaliu de viscol

 

Miercuri, 5.02.2020

Ora 10.00 – Audienţe Piatra Neamţ

 

Vineri, 31.01.2020

Ora 10.00 – Şedinţa Comisiei judeţene pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor

 

Joi, 30.01.2020

Ora 10.00 – Participare la Evaluarea activităţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Petrodava” al judeţului Neamţ, pe anul 2019

 

Miercuri, 29.01.2020

Ora 11.00 – Colegiul prefectural şi Comitetul consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor vârstnice

 

Marţi, 28.01.2020

Ora 14.30 – Şedinţă ATOP

 

Vineri, 24.01.2020

Ora 11.00 – Participare la împlinirea a 161 de ani de la Unirea Principatelor Române – Curtea Domnească Piatra Neamţ

 

Joi, 16.01.2020

Ora 9.15 – Şedinţa comisiei de monitorizare a implementării sistemului de control intern managerial

Ora 10.00 – Şedinţă C.J.S.U.

Ora 11.00 – Şedinţă C.L.C.B.

 

Miercuri, 15.01.2020

Ora 9.00 – Audienţe Roman

 

Miercuri, 8.01.2020

Ora 10.00 – Audienţe Piatra Neamţ

 

Luni, 6 ianuarie 2020

Ora 13.00 – Şedinţă de evaluare a activităţii Inspectoratului de Jandarmi Judeţean în anul 2019