Agenda de lucru a prefectului

Luni  03.02.2020

 ora 13.00 – Şedinţă evaluare  bilanţ 2019 – Inspectoratul de poliţie al judeţului Neamţ

ora 15.00 – Intâlnire – şedinţă lucru UAT Alexandru cel Bun

 

Marţi  04.02.2020

ora 11.00 – Conferinţă  de presă –  Instituţia Prefectului – judeţul Neamţ

ora 13.30 – Intâlnire – şedinţă lucru  UAT Făurei

ora 15.00 – Intâlnire – şedinţă lucru UAT  Horia

 

 Miercuri  05.02.2020

 ora 13.00 – Intâlnire – şedinţă lucru UAT  Bahna

ora 15.00 – Intâlnire – şedinţă lucru UAT  Sagna

 

 Joi  06.02.2020

 ora 13.00 – Intâlnire – şedinţă lucru UAT  Ion Creanga

ora 15.00 – Intâlnire – şedinţă lucru UAT Icuşeşti

 

Vineri  07.02.2020

 ora 10.30 – Intâlnire – şedinţă lucru  UAT  Ştefan Cel Mare

ora 12.00 – Intâlnire – şedinţă lucru  UAT Dragomireşti

  

 Luni  10.02.2020

ora 12.00 – Şedinţă  UAT  Timişeşti

ora 14.30 – Şedinţă  UAT  Răuceşti

 

Marţi  11.02.2020

ora 10.00 – vizită Căminul pentru persoane vârstnice , Văratec

ora 13.00 – Şedinţă  UAT  Agapia

ora 15.00 – Şedinţă  UAT  Urecheni

 

Miercuri  12.02.2020

ora 10.00 – Simpozion anual de primăvară

ora 14.00 – Şedinţă  UAT  Drăgăneşti

ora 15.30 – Şedinţă  UAT  Brusturi

 

Joi  13.02.2020

ora 14.00 – Şedinţă  UAT Gârcina

 

Vineri  14.02.2020

ora 12.00 – Şedinţă  UAT  Dumbrava Roşie

ora 14.00 – Şedinţă  UAT  Girov

 

Luni  17 .02.2020

ora 14.00 – Şedinţă  UAT  Tazlău

ora 14.30 – Şedinţă  UAT  Borleşti

 

Marţi  18.02.2020

ora 13.00 – Deplasare Proces  Curtea de Apel Ploieşti – Dos.Nr.1417/105/2011

 

Miercuri  19.02.2020

ora 09.00 – Proces Curtea de Apel Ploieşti – Dos.Nr.1417/105/2011

 

Joi  20.02.2020

ora 13.00 – Şedinţă  UAT  Podoleni

ora 15.00 – Şedinţă  UAT Piatra Şoimului

 

Vineri  21.02.2020

ora 12.00 – Videoconferinţa bilanţ DSU şi IGSU

ora 14.00 – Şedinţă  UAT  Roznov

 

Luni  24 .02.2020

ora 09.00 – Deplasare  Prefectura Iaşi – Întâlnire cu reprezentanții ApaVital

ora 15.00 – Şedinţă  UAT  Gherăieşti

ora 17.00 – Şedinţă  Primăria Municipiului Piatra Neamţ – ASOCIAŢIA „CAMERA  NAŢIONALĂ  A TAXIMETRIŞTILOR DIN ROMANIA”FIL.NEAMŢ

 

Marţi  25.02.2020

ora 10.00 – Comisie de dialog social

ora 12.00 – Întâlnire cu Asociațiile profesionale ale taximetriștilor Nemțeni

ora 13.30 – Şedinţă  UAT  Bodeşti

ora 15.00 – Şedinţă  UAT  Războieni

 

Miercuri  26.02.2020

ora 08.00 – Deplasare București – Vizită Ministerul Mediului, Apelor si Padurilor – Cabinet Ministru

ora 14.00 –  Vizită la Ministerul Sănătății

 

Joi  27.02.2020

ora 09.00- Deplasare Proces  Curtea de Apel Ploieşti – Dos.Nr.1417/105/2011

 

Vineri  28.02.2020

ora 09.00 – Colegiu Prefectural

ora 09.30 – Vizită  E.S. Ambasadorul Georgiei , NiKoloz Nikolozinshvili

ora 11.00 – Ceremonie de avansare in grad, cadre militare ISU Neamț

ora 12.00 – Şedinţă  UAT  Săvineşti

ora 14.00 – Şedinţă  UAT  Zăneşti

 

Duminica 01.03.2020

ora 9.00 – Invitatie spectacol Ghigoiesti

 

Luni  02.03.2020

ora 10.00CJSU

ora 13.30 – UAT Negreşti

ora 15.00 –  UAT Crăcăoani

 

Marţi  03.03.2020

ora 09.00 – Activitate de evaluare a MAI , jud.Neamț

ora 11.00 – Videoconferinţă

ora 12.00 – Intâlnire reprezentanți DSP

ora 13.30 – Şedinţă  UAT  Petricani

ora 15.00 – Şedinţă  UAT  Târgu Neamţ

 

Miercuri  04.03.2020

ora 14.00 Sedinta UAT Ghindaoani

ora 15.30  Sedinta UAT Baltatesti

 

Joi 05.03.2020

ora 11.00 – Videoconferință MAI măsuri dispuse in CNSSU cu privire la prevenirea și limitarea imbolnavirilor cu CORONAVIRUS

ora 13.00 – Şedinţă  primari UAT jud.NT /AFIR/ ACCESARE FONDURI EUROPENE

 

Vineri 06.03.2020

ora 09.00 – Colegiu Prefectural

ora 12.00 – Şedinţă  UAT  Săvineşti

ora 14.00 – Şedinţă  UAT  Zăneşti

 

Marţi  10.03.2020

ora 12.30 – Conferință de presă – Măsuri COVID

 

Miercuri  11.03.2020

ora 09.00- Conferință de presă

 

Joi 12.03.2020

ora 10.00 – Întâlnire cu Primarii U.A.T. jud Neamț, privind măsurile impuse pentru protecția populației împotriva infectării cu virusul SARS-CoV-2

ora 13.00 –  Ședință fond funciar

ora 20.30-  Videoconferință situație generată de apariția virisului SAS COVID 2

 

Vineri 13.03.2020

ora 10.00 – Videoconferință Ministerul Sănătății –  Pregătirea secțiilor ATI in vederea managementului cazurilor infectate cu COVID -19

 

Duminică 15.03.2020

ora 15.00-  Ședință de lucru Masuri necesare a fi dispuse in contextul COVID 19

 

Miercuri  18.03.2020

ora 14.00 – Videoconferință MAI – Combatere efecte COVID 19

ora 15.30

 

Joi 19.03.2020

ora 12.00 –  Videoconferință MAI  – Combatere efecte COVID 19

 

Luni 23.03.2020

ora 12.00Videoconferință ANOFM – Măsuri organizatorice pentru desfășurarea activității unităților din subordine pe perioada stării de urgență

 

Marţi  24.03.2020

ora 14.00 – Videoconferință  MAI cu managerii spitalelor din jud.Neamț

 

Miercuri  25.03.2020

ora 15.00- Videoconferință DSU – Măsuri pentru prevenirea și combaterea infecției cu COVID 19

 

Vineri 27.03.2020

ora 12.00 – Videoconferință ANOFM – Măsuri organizatorice pentru desfășurarea activității unităților din subordine pe perioada stării de urgență

 

Luni  30.03.2020

ora 13.00Briefing de presă

 

Luni  06.04.2020

ora 10.00Declarație de presă, privind Spitalul Modular de la Lețcani

 

Miercuri 08.04.2020

ora 09.00 – Control Bloc alimentar SJU Neamț

 

Vineri  10.04.2020

ora 10.00 – Vizită Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru la  Piatra Neamț

 

Luni  13.04.2020

ora 10.00Vizită de lucru in Municipiul Roman – verificare lucrări pentru refacerea covorului asfaltic

 

Joi 16.04.2020

ora 12.00 –  Videoconferință MAI – Activitate structuri MAI , sediul IPJ Neamț

ora 14.00-  Videoconferință – Ședință de lucru, SS, măsuri pentru prevenirea și combaterea infecției cu COVID 19

 

Miercuri 29.04.2020

ora 14.00  – Vizită Schitul Mănăstirii Agapia

 

Joi  30.04.2020

ora 13.00 –  Vizită Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru la  Piatra Neamț

 

Luni  04.05.2020

ora 10.00 –  Vizită Spital Bicaz

 

Miercuri 06.05.2020

ora 12.00 – Vizită la Mănăstirea Sf. Vasile cel Mare

 

Vineri  08.05.2020

ora 10.00 – Vizită Centrul de Recuperare pentru persoanele cu handicap, Păstrăveni

 

Joi  14.05.2020

ora 20.00 – Videoconferință MAI

 

Sâmbăta 16.05.2020

ora 12.00 – Vizită in Orașul Tg Neamț – obiectiv Piața Centrală –  măsuri COVID

 

Luni  18.05.2020

ora 10.00 – Vizită Centrul de Transfuzie Piatra Neamț

ora 11.00 – Briefing de presă, participare dl. Florin Hozoc

 

Marţi 19.05.2020

ora 12.30 – Videoconferință MAI- Situații de urgență

 

Vineri  22.05.2020

ora 12.00 – Briefing de presă – Primăria Piatra Neamț

ora 14.00 –  Vizită Secretar de Stat MAI – domnul Gheorghe Sorescu – Evaluarea Instituției Prefectului Județul Neamț- perioada stării de alertă

 

Joi  28.05.2020

ora 13.00 – Participare la  Hramul Mănăstirii Neamțului

 

Duminică 31.05.2020

Ora 12.00 – Participare la Hramul Bisericii din Adjudeni, com.Tămășeni

 

Marţi 02.06.2020

ora 11.00 – Instalare directori Instituții publice AJOFM, ISJ , Casa Corpului Didactic, Neamț

 

Joi  04.06.2020

ora 11.00 –  Videoconferință MAI – Ordin Tehnic necesar demarării proceselor de livrare a pachetelor alimentare și de igienă

 

Joi  11.06.2020

ora 13.00 –  Participare si reprezentare instanta, Curtea de Apel Ploiești

 

Joi  18.06.2020

ora 12.00 – Videoconferință MAI – avertizări meteorologice și hidrologice

 

Vineri  26.06.2020

ora 12.00 – Festivitate – Ziua Drapelului, Ceremonie Militară

 

Luni  29.06.2020

ora 12.00Videoconferință MAI –  evaluare pagube in urma avertizărilor meteorologice și hidrologice

 

Marţi 30.06.2020

ora 11.00 – Ședință fond funciar

 

Vineri  03.07.2020

ora 11.00 – Videoconferință MAI – combatere COVID 19

 

Miercuri 08.07.2020

ora 14.00 – Vizită Ministrul Transporturilor, Lucian Bode,  la  Piatra Neamț

 

Joi  09.07.2020

ora 10.00- Ședință administrativă

 

Sâmbătă 11.07.2020

Ora 09.00 – Videoconferință Prim- minstru

 

Luni 13.07.2020

Ora 09.00 – Vizită de lucru infrastructură DN15 Poiana Largului, cu participarea domnului deputat Mugur Cozmanciuc, director DRDP Iasi – domnul Dan Pilă, Sef SDN – domnul Remus Luca

ora 12.00Briefing de presă

 

Vineri 17.07.2020

ora 11.00 – Videoconferință DSU – Activitate operativă a serviciilor de urgență – SARS COV 2

 

Luni  03.08.2020

ora 13.00 – Ceremonie de avansare in grad, cadre ISU Neamț

ora 16.00-   Conferință de presă

 

Miercuri 19.08.2020

ora 11.00 – Ședința comisiei tehnice centrale – alegeri locale 2020

 

Vineri 21.08.2020

ora 13.00 – Ședință CJSU

 

Vineri  28.08.2020

ora 09.00 – Vizită Ministrul Fondurilor Europene  – dl. Marcel BOLOȘ

 

Luni  31.08.2020

ora 15.00 –  Conferință de presă  

ora 10.00 –  CJSU NT

 

Miercuri 02.09.2020

ora 12.00 – Ședință comisia tehnică județeană pentru coordonarea activităților de organizare a alegerilor locale 2020

 

Joi  03.09.2020

ora 11.00  – Videoconferință MAI – alegeri locale 2020

 

Vineri 04.09.2020

ora 15.00 – Conferință de presă

 

Luni  07.09.2020

ora 11.00  – Ședință Comisie Tehnică Alegeri Locale 2020

ora 12.00 –  Ședință CJSU Neamț

ora 13.00 – Conferință de presă

 

Marţi 08.09.2020

ora 11.00 – Vizită Ministrul Muncii și Protecției Sociale – doamna Violeta Alexandru

 

Miercuri 09.09.2020

ora 15.00 – CLCB NEAMȚ – PPA

ora 15.30 – CJSU NT

 

Joi  10.09.2020

ora 13.00 –  Vizită Europarlamentar Rareș Bogdan

 

Vineri  11.09.2020

ora 10.00 –  Ședință fond funciar

ora 14.00 –  Conferință de presă

 

Duminică

Ora 10.00 – Ziua Pompierilor, Ceremonie de avansare in grad

 

Marţi 15.09.2020

ora 16.00 –Briefing de presă

 

Joi  17.09.2020

ora 09.00 –  Videoconferință MAI – purtători cuvânt alegeri locale 2020

 

Vineri  18.09.2020

ora 12.00 – Conferință de presă

 

Duminică 20.09.2020

ora 20.00-  Vizita Premierului Ludovic Orban, la Piatra Neamț

 

Luni 21.09.2020

ora 15.30 – Videoconferință MAI

 

Miercuri 23.09.2020

ora 14.00 – Vizită Ministrul Economiei și Energiei – Florin Cîțu

 

Joi  24.09.2020

ora 11.00 – Ședință Comisie tehnică centrală pentru coordonarea  activităților de organizare a alegerilor locale 2020 in sistem videoconferință

 

Vineri  25.09.2020

ora 12.00 – Ședință cu primarii Județului Neamț

ora 13.00 –  Vizita Director CNI – Doamna  Manuela Pătrășcoiu

 

Sâmbătă 26.09.2020

Ora 15.00 – Videoconferință MAI – alegeri locale 2020

 

Marţi 29.09.2020

ora 10.00 – CLCB NEAMȚ – PPA

 

Miercuri 30.09.2020

ora 17.00 – Videoconferință MAI – Sedință de lucru – combatere efecte pandemie Covid 19

 

Marţi 06.10.2020

ora 15.30 -Ședință conducerea spitalelor din jud.Neamț

 

Miercuri 07.10.2020

ora 16.00 – Videoconferință MAI – combatere efecte pandemie COVID 19

 

Joi  15.10.2020

ora 10.00 –  – Ședință fond funciar

 

Vineri  16.10.2020

ora 13.00 – CLCB NEAMȚ – PPA

 

Luni  26.10.2020

ora 13.00 –  Videoconferință MAI – ședința comisiei tehnice centrale – alegeri parlamentare 2020

 

Marţi   27.10.2020

ora 11.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Timișești

ora 12.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Răucești

ora 13.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Drăgănești

ora 14.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Târgu Neamț

ora 15.30- Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Agapia

ora 16.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Bălțătești

ora 17.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Petricani

 

Miercuri  28.10.2020

ora 08.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Gherăiești

ora 09.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Cordun

ora 10.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Tămășeni

ora 12.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Icușești

ora 13.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Secuieni

ora 14.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Trifești

ora 15.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Roman

ora 17.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Piatra Neamț

ora 19.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Roznov

 

Joi  29.10.2020

ora 09.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Alexandru cel Bun

ora 10.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Pângărați

ora 11.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Tarcău

ora 13.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Grințieș

ora 14.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Fărcașa

ora 15.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Borca

ora 17.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Bicaz Ardelean

ora 18.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Bicaz Chei

 

Vineri  30.10.2020

ora 10.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Negrești

ora 11.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Țibucani

ora 12.30 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Războieni

ora 13.30 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Dragomirești

ora 14.15 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Ștefan cel Mare

ora 16.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Dumbrava

ora 17.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Zănești

 

Sâmbătă 31.10.2020

ora 11.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Săbăoani

ora 13.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T.  Bozieni

ora 14.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T.  Valea Ursului

 

Luni  02.11.2020

ora 09.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Horia

ora 10.30 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Ruginoasa

ora 11.30 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Făurei

ora 12.30 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Moldoveni

ora 13.30 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Bahna

ora 16.00 –  Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. CJ Neamț

 

 

Marţi   03.11.2020

ora 10.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T.Doljești

ora 12.00 – Videoconferință MAI – ședință lucru combatere efecte pandemie COVID

ora 13.30 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Ion Creangă

ora 15.00 – Participare ședință CL  validare mandate – U.A.T. Borlești

 

Luni  09.11.2020

ora 09.30Intâlnire sediul prefecturii, dicuție Piața centrală – măsuri privind desfășurarea activității in contextul virusului SARSCOV 2

ora 10.30 – Vizită de lucru Piața Centrală cu DSP, DSVSA, IPJ, Primaria Piatra Neamt

 

Miercuri   11.11.2020

ora 15.30  – Videoconferință SS – POAD 2014 – 2020

 

Joi   12.11.2020

ora 13.00 – Videoconferință – ședință lucru  – limitarea răspândirii infecției SARSCOV 2

ora 16.00 –  Videoconferință MAI – alegeri parlamentare – comisia tehnivă centrală

 

Vineri   13.11.2020

ora 11.00 – Vizită Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru la  Piatra Neamț

 

Luni  16.11.2020

ora 15.00CLCB NEAMȚ – PPA

 

Luni  23.11.2020

ora 14.00 –  Videoconferință MAI – ședința comisiei tehnice centrale –  alegeri parlamentare 2020

 

Vineri  27.11.2020

ora 12.30 – CLCB NEAMȚ – PPA

 

Joi   03.12.2020

ora 13.00 –  Videoconferință MAI – organizarea alegerilor parlamentare 2020

 

Vineri   04.12.2020

ora 10.00 – Videoconferință MAI – organizarea alegerilor parlamentare 2020

ora 12.00 – Videoconferință CNCAV – SARS COV 2

 

Miercuri   09.12.2020

ora 16.00 – Videoconferință MAI- gestionare situații de urgență sezon rece 2020 – 2021

 

Joi   10.12.2020

ora 13.00 –  Videoconferință MAI + DSU – organizare campanie de vaccinare

 

Vineri   11.12.2020

ora 16.00 – Videoconferință MAI-  pregătire sezon iarnă  2020 – 2021

 

Vineri   18.12.2020

ora 11.30 – CLCB NEAMȚ – PPA

 

Marţi  29.12.2020

ora 13.00 – Videoconferință MAI – gestionare situații cauzate de apariția noului virus gripal și a eventualelor fenomene hidro-meteorologice specifice perioadei minivacanței